top of page

Araçlarda Dolu Hasarı

Son yılların en şiddetli dolu yağışına maruz kalan Çorum’da çok sayıda motorlu taşıtta hasar oluştuğu bildirildi. Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Fatih Kankurdan, geçtiğimiz Cuma günü yaşanan meteorolojik olayda Çorum merkezin yanı sıra çevre ilçe ve köylerdeki pek çok araçta dolu hasarı meydana geldiğini açıkladı.

Yaşanan afetin boyutlarının yağış sonrası net bir şekilde ortaya çıktığını anlatan Fatih Kankurdan, yaptıkları incelemelerde taşıtların kaportalarında oluşan göçüklerin yanında bazı araçların cam, ayna ve farlarının hasar gördüğünü tespit ettiklerini söyledi.

Hayatı olumsuz etkileyen olay sonrası tüm Çorum halkına geçmiş olsun dileğinde bulunan Kankurdan, “Ülkemizde son yıllarda yoğunlaşan bu tip katostrofik hasarların onarımları sigorta şirketlerince karşılanmaktadır” dedi. “Boyasız göçük düzeltme tekniği ile özel alet ve takımlar kullanılarak, alanında uzman teknisyenlerce dolu hasarlarının giderilebildiğini vurgulayan Kankurdan, “Bu işlem sırasında araç orijinalliğinde ve değerinde herhangi bir kayıp söz konusu olmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Comments


bottom of page